Aktywne +

AKTYWNE PLUS
7-14 lipca 2018 r.

 

Połączony  wspólną ideą program warsztatów skierowany jest do osób dorosłych – pasjonatów tańca. Składa się z kilku różnorodnych technik tanecznych prowadzonych przez doświadczonych fachowców z tej dziedziny. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, by oprócz aspektu emocjonalnego i wysiłku fizycznego jaki daje taniec, pełnił on również funkcję rekreacyjną. Treningi każdego z wykładowców zawierają ćwiczenia rehabilitacyjne połączone z tańcem, co tworzy wyjątkową wartość tego programu. Warsztaty będą wzbogacone wykładami z historii Sztuki Tańca oraz prezentacjami filmów o tematyce tanecznej.

Istotnym elementem naszego projektu jest integracja pokoleniowa i spotkanie dwóch środowisk: młodych tancerzy zajmujących się tańcem profesjonalnie i amatorów, dla których taniec jest źródłem energii witalnej oraz sposobem na aktywny wypoczynek. Uczestnictwo w warsztatach wyzwala nie tylko integrację wewnątrz grupy ale również integrację międzypokoleniową ponieważ grupy ćwiczą obok siebie, przygotowują specjalne pokazy, wspólnie biorą udział w seminariach  oraz projektach warsztatowych a także spędzają razem czas wolny.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia z tańca współczesnego, klasycznego, jazzu oraz towarzyskiego.

Taniec współczesny to przestrzeń dająca uczestnikom projektu AKTYWNE + możliwość pozawerbalnego wyrażenia siebie, technika w swojej formie bardzo otwarta, nastawiona na proces poznawczy, ekspresję emocji, kreatywność.  Na zajęciach uczestnicy zostaną zaznajomieni z aspektami współdziałania z siłą grawitacji, wykorzystywaniem różnych płaszczyzn, kierunków i dynamiki. Jest to doskonała forma podniesienia świadomości własnego ciała oraz plastyki ruchu, a także  droga do odnalezienia radości, zdrowia i lepszego poznania samego siebie.

Niezastąpioną techniką taneczną, którą również proponujemy naszym uczestnikom jest technika tańca klasycznego. Zajęcia uczą dyscypliny i koordynacji ruchowej, kształtują prawidłową postawę a ponadto są doskonałym sposobem na odnalezienie harmonii i  ukazanie wrażliwości.

Kolejną propozycją projektu są bogate pod względem ekspresji i formy zajęcia z tańca jazzowego pozwalające na zabawę rytmem oraz wyrażenie najróżniejszych emocji.

Zajęcia tańca towarzyskiego dla grupy AKTYWNE + to przede wszystkim wspaniała zabawa połączona z aktywnością ruchową.  Gorące rytmy latynoamerykańskie brazylijskiej samby czy  kubańskiej rumby pozwalają uczestnikom na odkrycie zmysłowości tańca, natomiast poznawane podczas warsztatów tańce standardowe,  takie jak walc wiedeński czy tango ujawniają piękno i elegancję, pozwalają na odkrycie swojego ciała w nowej jakości ruchowej. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program stworzony tak, by w jak najlepszy sposób przekazać technikę tańca towarzyskiego.

 
Scroll to Top