Aktualności – Aktywne+

AKTYWNE PLUS
7-14 lipca 2018 r.

 

Połączony wspólną ideą program warsztatów skierowany jest do osób dorosłych – pasjonatów tańca. Składa się z kilku różnorodnych technik tanecznych prowadzonych przez doświadczonych fachowców z tej dziedziny. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, by oprócz aspektu emocjonalnego i wysiłku fizycznego jaki daje taniec, pełnił on również funkcję rekreacyjną. Treningi każdego z wykładowców zawierają ćwiczenia rehabilitacyjne połączone z tańcem, co tworzy wyjątkową wartość tego programu. Warsztaty będą wzbogacone wykładami z historii Sztuki Tańca oraz prezentacjami filmów o tematyce tanecznej.

Istotnym elementem naszego projektu jest integracja pokoleniowa i spotkanie dwóch środowisk: młodych tancerzy zajmujących się tańcem profesjonalnie i amatorów, dla których taniec jest źródłem energii witalnej oraz sposobem na aktywny wypoczynek. Uczestnictwo w warsztatach wyzwala nie tylko integrację wewnątrz grupy ale również integrację międzypokoleniową ponieważ grupy ćwiczą obok siebie, przygotowują specjalne pokazy, wspólnie biorą udział w seminariach oraz projektach warsztatowych a także spędzają razem czas wolny.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia z tańca współczesnego, klasycznego, flamenco i pilates.

Taniec współczesny to przestrzeń dająca uczestnikom projektu AKTYWNE + możliwość pozawerbalnego wyrażenia siebie, technika w swojej formie bardzo otwarta, nastawiona na proces poznawczy, ekspresję emocji, kreatywność. Na zajęciach uczestnicy zostaną zaznajomieni z aspektami współdziałania z siłą grawitacji, wykorzystywaniem różnych płaszczyzn, kierunków i dynamiki. Jest to doskonała forma podniesienia świadomości własnego ciała oraz plastyki ruchu, a także droga do odnalezienia radości, zdrowia i lepszego poznania samego siebie.

Niezastąpioną techniką taneczną, którą również proponujemy naszym uczestnikom jest technika tańca klasycznego. Zajęcia uczą dyscypliny i koordynacji ruchowej, kształtują prawidłową postawę a ponadto są doskonałym sposobem na odnalezienie harmonii i ukazanie wrażliwości.

Proponujemy poznanie tańca flamenco od samego źródła – z Triany dzielnicy Sevilli, siedziby wszystkich artystów flamenco. Szkoła sevilska uczy autentycznego tańca, rytmu, wprowadza nas w klimat prawdziwej Andaluzji.
Rytm wybijamy dłońmi oraz nogami, eleganckie, a zarazem pełne ekspresji ruchy ciała i rąk, u kobiet wypełnione są głębokimi emocjami, u mężczyzn odzwierciedlające odwagę i dumę torreadorów.  Taniec flamenco, który proponujemy uczy prawdziwych podstaw tego tańca, bez stylizacji i upiększeń. Dostarczy wewnętrznej siły i energii, pomoże w pokonaniu własnych słabości oraz w wyrażeniu radości z życia

 

 
Scroll to Top