Pedagodzy – Taniec Współczesny

Michaił Zubkov - kierownik artystyczny

Michaił Zubkov po ukończeniu w 1980 roku szkoły baletowej w Permie (Rosja), rozpoczął karierę zawodową w Teatrze Opery i Baletu w Niżnym Nowogrodzie (Rosja). Kontynuował w Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, a od 1992 roku pracował w zespole baletowym Opery Krakowskiej. W ciągu 22 letniej praktyki scenicznej tańczył w spektaklach z repertuaru klasycznego („Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do orzechów”, „Giselle” i in.) Brał udział w różnorodnych międzynarodowych projektach i warsztatach tanecznych.
W okresie wileńskim rozpoczął próby choreograficzne, współpracując z zespołem tańca żydowskiego „Fajerleh”. Korzystając z wiedzy zdobytej w tym zespole stworzył choreografię do musicalu „Skrzypek na dachu" wystawionego w Operze Krakowskiej (1993). W roku 1995 założył zespół baletowy „Oranim Dance Group” gdzie doskonalił swój warsztat jako choreograf w spektaklach takich jak: „Wesele żydowskie”, „Moja Chopiniana”, „Only Jokes”. W roku 2000 „Oranim Dance Group” został laureatem na Festiwalu „Music World” w Fivizzano we Włoszech. Zespół występował na wielu scenach w Polsce i za granicą.
W roku 2001 Michaił Zubkov wraz z Kingą Szablowską zdobył II Nagrodę w konkursie „Le Printemps de la Dance” w Bordeaux. W 2005 roku został finalistą X Międzynarodowego Konkursu Artystów Baletu i Choreografów w Moskwie. W roku 2012 był finalistą VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi.
Jako choreograf współpracował z takimi wybitnymi artystami jak Wojciech Kilar,‎ Goran Bregović, Krzysztof Jasiński, Marek Weiss-Grzesiński. W roku 2009 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek taniec), w 2013 roku na tejże uczelni ukończył studia podyplomowe z Teorii Tańca.
Obecnie jest pedagogiem tańca klasycznego i choreografem w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (od 2002 roku). Od roku 2006 założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.
Michaił Zubkov współpracuje z wieloma zespołami i szkołami artystycznymi w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Francja, Litwa, Grecja, Norwegia). Prowadzi warsztaty tańca klasycznego i współczesnego w całej Europie, realizuje widowiska teatralne, jako choreograf i reżyser.

 

Minka-Marie Heiß - Modern Dance

 

Minka-Marie Heiß jest tancerką oraz choreografem zatrudnionym w Teatrze Narodowym w Darmstadt (National Theatre Darmstadt). Jako wolny strzelec współpracowała między innymi ze słoweńskim choreografem Iztokiem Kovacem w Berlinie i Monachium, Anną Marią Edelmann, Eugenią Estevez, Sarą Buhr w Göteborgu,- w Szwecji, oraz uczęszczała na wiele rozmaitych warsztatów choreograficznych oraz masterclass prowadzonych przez portugalskiego choreografa Rui Hortę w Paryżu i Portugalii- w Montemor-o-Novo. Kilkakrotnie nominowano ją, jako tancerkę i choreografa, do udziału w Festiwalu Tańca Solowego w Stuttgarcie, gdzie także zaprezentowała się z grupą „hausgemacht" . Z grupą tą występowała na terenie Niemiec i za granicą- w 2009 roku z solo „still", w 2010 z solo “the question of the unknown”, w 2011 z solo “méconnaître” oraz “into our larger selves” na festiwalu Solos Malaposta w Lizbonie, a w czerwcu 2011 roku w Krakowie- z najlepszymi choreografiami grupy „hausgemacht”. Od 2000 roku jest profesorem tańca współczesnego w Międzynarodowej Szkole Tańca Współczesnego Iwanson w Monachium. Od 2010 roku uczy grupę Compagnietraining przy Teatrze Narodowym Gärtnerplatz w Monachium, oraz gościnnie w Teatrze Narodowym w Darmstadt. W lipcu 2010 roku, jako choreograf, została wybrana do udziału w Szwajcarskim Międzynarodowym Choreograficznym Kursie Mistrzowskim- SIWIC (Swiss International Master Course In Choreography), odbywającym się pod artystycznym kierownictwem Reinhildy Hoffmann , gdzie w Tanzhaus Zurich stworzyła i zaprezentowała różnorodne prace choreograficzne. W 2011 była reżyserem festiwalu „I-dentity” w Monachium, gdzie zaprezentowała pełnowymiarowy spektakl „Taka w gruncie rzeczy jestem” („Essentially as I am”).

 

 

 

 

Wojciech Domagała - Taniec Klasyczny

Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej specjalność: pedagogika
baletowa.
W latach 1995-2017 zatrudniony w zespole Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie przez lata swojej kariery awansował z tancerza zespołowego na solistę baletu. Ważniejsze role to :”Sen nocy letniej”-Puk, „Ziemia obiecana”-Moryc Welt, „Giselle”- przyjaciel Alberta, „Wolfgang Amadeusz”-partia tytułowa, „Śpiąca królewna”-Joker, Bolero”-solista, „Kopciuszek”- Cardio duet, Siostra, „Dziadek do Orzechów”-taniec rosyjski, „Jezioro łabędzie”- mazurka, „Romeo i Julia”- Benvolio, „Contact” -Tom, „Gala baletowa”- Mozart duet, Hopak, „Królewna Śnieżka” - krasnal Apsik, krasnal Mędrek, „Don Kichot”- Sancho Pansha. Od 2007 roku pedagogog tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole
Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Z jego klas wyszli uczniowie -zdobywcy nagród na konkursach baletowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Osiagnięcia te zostały docenione w 2017 roku Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej i artystycznej.
W latach 2007 – 2017 wykładowca techniki tańca klasycznego i metodyki nauczania tańca klasycznego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Od listopada 2017 roku pełni funkcję pedagoga w macierzystym zespole baletowym.
W lutym 2018 roku zostały mu powierzone obowiazki kierownika zespołu baletu.

 

 
 

 

Kinga Szablowska - Modern Dance

 

W roku 1997 uzyskała Dyplom Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. W latach 1997 - 2002 tancerka w Operze Krakowskiej i zespole Oranim Dance Group. W 2001 r. została laureatką dwóch konkursów: Le Printemps de la Danse w Bordeaux oraz Music World Festival w Fivizzano. W latach 2002 -2007 tancerka szczecińskiej Opery na Zamku. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002 r. ukończyła Pedagogikę Baletu na wydziale Edukacji Muzycznej. Pracę pedagogiczną rozpoczęła jeszcze jako studentka w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej, a później kontynuowała w Studio Baletowym Opery na Zamku w Szczecinie. Obecnie pracuje jako pedagog w Studio Baletowym Opery Krakowskiej, prowadzi warsztaty, bierze udział w projektach tanecznych oraz realizuje własne. Jej choreografie były wielokrotnie nagradzane  w kraju i za granicą ( pierwsze miejsce Dance World Cup Portugalia 2014, drugie miejsca DWC Sardynia 2010 i Paryż 2011, Grand Prix Dance Revolution Wilno 2015, Grand Prix krajowych eliminacji do konkursu DWC w Krakowie w roku 2011 i 2014) . W roku 2013 otrzymała odznakę honorową „ Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

   

 

Chiara Fulgentini - Taniec Klasyczny

 

Ukończyła Accademia Nazionale di Danza w Rzymie oraz studia w Rotterdamse Dansacademie w Rotterdamie (słynnej uczelni Codarts). Technikę baletu, tańca współczesnego i modern zgłębiała u takich nauczycieli jak: Michele Pogliani, Gabrielle Steiger, Louise Frank, Derrick Brown, Cathy Sharp, Roxanne Huilmand oraz Dominique Duszynski. Jako tancerka pracowała w zespołach na terenie Włoch, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Brała także udział w projektach tanecznych na terenie tych krajów. Jako pedagog uczyła baletu i tańca współczesnego zarówno dzieci, dorosłych jak i tancerzy zawodowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Belgii. Obecnie jest nauczycielem baletu i tańca modern w szkole Spazio Nu w mieście Pontedera, we Włoszech.

 

   

Sandra Szatan– Modern Dance

Urodzona 1988 w Krakowie; pedagog, instruktor tańca współczesnego, tancerka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Uczyła się w krakowskiej Szkole Baletowej i Konserwatorium Tańca w Krakowie. W 2011 roku uzyskała dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, a potem kształciła się na trzecim roku The International School of Contemporary Dance IWANSON w Monachium, kończąc ją uzyskaniem dyplomu dojrzałości scenicznej. Będąc studentką IWANSON miała okazję pracować z takimi choreografami jak Minka Marie- Heiß, Katja Wachter, Pia Fossdal, Johannes Härtl, Alessandro Pereira and Camilla Ekelöf. Ukończyła kurs instruktorski w dziedzinie tańca współczesnego i przez wiele lat prowadziła zajęcia z różnych technik tanecznych dla dzieci i młodzieży w Krakowie. Brała udział w kilku niezależnych projektach, jak „Listy George Sand” w choreografii Michaila Zubkova, „Utkane z marzeń” i „Feelings” Kingi Szablowskiej oraz „Homo Religiosus” Karola Miękiny. Przez 3 sezony występowała w spektaklu „Przemiany” w Teatrze Groteska w Krakowie w choreografii Caroline Finn-Fisher. Od września 2015 roku jest tancerką Polskiego Teatru Tańca, dzięki czemu miała do tej pory okazję tańczyć w spektaklach m.in. Ohada Naharina, Jo Stromgrena, Ewy Wycichowskiej, Iwony Pasińskiej, Urszuli Bernat- Jałochy, Andrzeja Adamczaka, Pawła Malickiego, Kai Kołodziejczyk i Yoshiko Waki.

 

   

 

Sonia Wieczorek  - Pilates

 

Trener  personalny,instruktor fitness.Przygodę ze sportem rozpoczęła juz w 1991 roku w Niemczech.Pracując w klubie fitness w Memmingen,doskonaliła swój warsztat trenerski .W 1997 roku założyła swój Fitness klub Aero-Sun w Tychach.Przez ponad 18 lat działalności klubu,doskonaliła wiedzę z zakresu rekreacji ruchowej ,uczestniczyła w wielu kursach stepu,aerobiku,body art,pilatesu,jogi,body ball,TBC,TRX,treningu funkcjonalnego ,w Polsce i poza krajem.Instruktor z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych z osobami zdrowymi oraz pacjentami po urazach narządu ruchu.Z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć pilates,body art,treningu funkcjonalnego i treningu obwodowego.W ubiegłym roku uczestniczyła w szkleniu z zakresu reha pilates,a także kursu opartego o wymogi pilates method alliance.Obecnie prowadzi zajęcia grupowe pilates i body art,TRX ,oraz  pracuje z klientami indywidualnymi.

 

Iacopo Loliva – Modern Dance

Urodził się w Noci, we Włoszech. Zaczął tańczyć w swoim rodzinnym mieście w Scuola di Danza di Olimpia Pascale gdzie poznał zarówno klasyczny baletem, jak i technikę współczesną (metoda Królewskiej Akademii Tańca).
W wieku lat 19 udał się do Florencji, uczęszczając przez rok do szkoły "OPUS Ballet", gdzie nawiązał kontakt z międzynarodowymi nauczycielami i choreografami.
Iacopo postanowił zostać zawodowym tancerzem i rozwinął swoją technikę i umiejętności, uczęszczając do Uniwersytetu Artystycznego Codarts w Rotterdamie, gdzie tańczył w utworach znanych na całym świecie choreografów takich jak Jiri Kylian, Regina van Berkel, Nacho Duato oraz Martha Graham.
Po ukończeniu Codarts Iacopo dołączył do teatru Tanz Luzerner Theater w Szwajcarii, gdzie tańczył na scenie i w trasie w utworach Andonisa Foniadakisa, Fernanda Melo oraz Sandry Marin Garcia.
Następnie przeprowadził się do Niemiec, dołączając na dwa lata do teatru Stadttheater Giessen, wykonującego w wielu krajach choreografie Jacka Przybyłowicza, Jamesa Wiltona, Tareka Assama
oraz wielu innych.
W roku 2017 Iacopo zdecydował się na pracę jako niezależny tancerz, wchodząc w zupełnie nowy świat tańca. Dołączał do różnych projektów, współpracował z różnymi artystami i zdobywał doświadczenie choreograficzne. Tańczył m.in. u Yotama Peleda, Marioenrico DÁngelo, Lucyny Zwolińskiej, w produkcji PHASE-ZERO oraz w CanTrust Collective Dresden i współpracował Agnieszki Jachym jako asystent i tancerz i układał choreografię wspólnie z Lorenzo Ponteprimo do sztuki Antenna (Prova 1).

Sandra Szatan  – Modern Dance

Urodzona 1988 w Krakowie; pedagog, instruktor tańca współczesnego, tancerka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Uczyła się w krakowskiej Szkole Baletowej i Konserwatorium Tańca w Krakowie. W 2011 roku uzyskała dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, a potem kształciła się na trzecim roku The International School of Contemporary Dance IWANSON w Monachium, kończąc ją uzyskaniem dyplomu dojrzałości scenicznej. Będąc studentką IWANSON miała okazję pracować z takimi choreografami jak Minka Marie- Heiß, Katja Wachter, Pia Fossdal, Johannes Härtl, Alessandro Pereira and Camilla Ekelöf. Ukończyła kurs instruktorski w dziedzinie tańca współczesnego i przez wiele lat prowadziła zajęcia z różnych technik tanecznych dla dzieci i młodzieży w Krakowie. Brała udział w kilku niezależnych projektach, jak „Listy George Sand” w choreografii Michaila Zubkova, „Utkane z marzeń” i „Feelings” Kingi Szablowskiej oraz „Homo Religiosus” Karola Miękiny. Przez 3 sezony występowała w spektaklu „Przemiany” w Teatrze Groteska w Krakowie w choreografii Caroline Finn-Fisher. Od września 2015 roku jest tancerką Polskiego Teatru Tańca, dzięki czemu miała do tej pory okazję tańczyć w spektaklach m.in. Ohada Naharina, Jo Stromgrena, Ewy Wycichowskiej, Iwony Pasińskiej, Urszuli Bernat- Jałochy, Andrzeja Adamczaka, Pawła Malickiego, Kai Kołodziejczyk i Yoshiko Waki.

Scroll to Top