Pedagodzy – Taniec Współczesny

Michaił Zubkov - kierownik artystyczny

Michaił Zubkov po ukończeniu w 1980 roku szkoły baletowej w Permie (Rosja), rozpoczął karierę zawodową w Teatrze Opery i Baletu w Niżnym Nowogrodzie (Rosja). Kontynuował w Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, a od 1992 roku pracował w zespole baletowym Opery Krakowskiej. W ciągu 22 letniej praktyki scenicznej tańczył w spektaklach z repertuaru klasycznego („Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do orzechów”, „Giselle” i in.) Brał udział w różnorodnych międzynarodowych projektach i warsztatach tanecznych.
W okresie wileńskim rozpoczął próby choreograficzne, współpracując z zespołem tańca żydowskiego „Fajerleh”. Korzystając z wiedzy zdobytej w tym zespole stworzył choreografię do musicalu „Skrzypek na dachu" wystawionego w Operze Krakowskiej (1993). W roku 1995 założył zespół baletowy „Oranim Dance Group” gdzie doskonalił swój warsztat jako choreograf w spektaklach takich jak: „Wesele żydowskie”, „Moja Chopiniana”, „Only Jokes”. W roku 2000 „Oranim Dance Group” został laureatem na Festiwalu „Music World” w Fivizzano we Włoszech. Zespół występował na wielu scenach w Polsce i za granicą.
W roku 2001 Michaił Zubkov wraz z Kingą Szablowską zdobył II Nagrodę w konkursie „Le Printemps de la Dance” w Bordeaux. W 2005 roku został finalistą X Międzynarodowego Konkursu Artystów Baletu i Choreografów w Moskwie. W roku 2012 był finalistą VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi.
Jako choreograf współpracował z takimi wybitnymi artystami jak Wojciech Kilar,‎ Goran Bregović, Krzysztof Jasiński, Marek Weiss-Grzesiński. W roku 2009 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek taniec), w 2013 roku na tejże uczelni ukończył studia podyplomowe z Teorii Tańca.
Obecnie jest pedagogiem tańca klasycznego i choreografem w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (od 2002 roku). Od roku 2006 założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.
Michaił Zubkov współpracuje z wieloma zespołami i szkołami artystycznymi w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Francja, Litwa, Grecja, Norwegia). Prowadzi warsztaty tańca klasycznego i współczesnego w całej Europie, realizuje widowiska teatralne, jako choreograf i reżyser.

 

Minka-Marie Heiß - Modern Dance

 

Minka-Marie Heiß jest tancerką oraz choreografem zatrudnionym w Teatrze Narodowym w Darmstadt (National Theatre Darmstadt). Jako wolny strzelec współpracowała między innymi ze słoweńskim choreografem Iztokiem Kovacem w Berlinie i Monachium, Anną Marią Edelmann, Eugenią Estevez, Sarą Buhr w Göteborgu,- w Szwecji, oraz uczęszczała na wiele rozmaitych warsztatów choreograficznych oraz masterclass prowadzonych przez portugalskiego choreografa Rui Hortę w Paryżu i Portugalii- w Montemor-o-Novo. Kilkakrotnie nominowano ją, jako tancerkę i choreografa, do udziału w Festiwalu Tańca Solowego w Stuttgarcie, gdzie także zaprezentowała się z grupą „hausgemacht" . Z grupą tą występowała na terenie Niemiec i za granicą- w 2009 roku z solo „still", w 2010 z solo “the question of the unknown”, w 2011 z solo “méconnaître” oraz “into our larger selves” na festiwalu Solos Malaposta w Lizbonie, a w czerwcu 2011 roku w Krakowie- z najlepszymi choreografiami grupy „hausgemacht”. Od 2000 roku jest profesorem tańca współczesnego w Międzynarodowej Szkole Tańca Współczesnego Iwanson w Monachium. Od 2010 roku uczy grupę Compagnietraining przy Teatrze Narodowym Gärtnerplatz w Monachium, oraz gościnnie w Teatrze Narodowym w Darmstadt. W lipcu 2010 roku, jako choreograf, została wybrana do udziału w Szwajcarskim Międzynarodowym Choreograficznym Kursie Mistrzowskim- SIWIC (Swiss International Master Course In Choreography), odbywającym się pod artystycznym kierownictwem Reinhildy Hoffmann , gdzie w Tanzhaus Zurich stworzyła i zaprezentowała różnorodne prace choreograficzne. W 2011 była reżyserem festiwalu „I-dentity” w Monachium, gdzie zaprezentowała pełnowymiarowy spektakl „Taka w gruncie rzeczy jestem” („Essentially as I am”).

 

 

 

 

Wojciech Domagała - Taniec Klasyczny

Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej specjalność: pedagogika
baletowa.
W latach 1995-2017 zatrudniony w zespole Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie przez lata swojej kariery awansował z tancerza zespołowego na solistę baletu. Ważniejsze role to :”Sen nocy letniej”-Puk, „Ziemia obiecana”-Moryc Welt, „Giselle”- przyjaciel Alberta, „Wolfgang Amadeusz”-partia tytułowa, „Śpiąca królewna”-Joker, Bolero”-solista, „Kopciuszek”- Cardio duet, Siostra, „Dziadek do Orzechów”-taniec rosyjski, „Jezioro łabędzie”- mazurka, „Romeo i Julia”- Benvolio, „Contact” -Tom, „Gala baletowa”- Mozart duet, Hopak, „Królewna Śnieżka” - krasnal Apsik, krasnal Mędrek, „Don Kichot”- Sancho Pansha. Od 2007 roku pedagogog tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole
Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Z jego klas wyszli uczniowie -zdobywcy nagród na konkursach baletowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Osiagnięcia te zostały docenione w 2017 roku Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej i artystycznej.
W latach 2007 – 2017 wykładowca techniki tańca klasycznego i metodyki nauczania tańca klasycznego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Od listopada 2017 roku pełni funkcję pedagoga w macierzystym zespole baletowym.
W lutym 2018 roku zostały mu powierzone obowiazki kierownika zespołu baletu.

 

 

 

Gábor Halász - Modern Dance

Urodził się w 1985 roku w Miszkolcu na Węgrzech. Zawód tancerza zdobył na rozpoczętych w 2005 roku studiach na Akademii Tańca Współczesnego w Budapeszcie. W 2007 roku zakwalifikował się jako uczestnik programu stypendialnego ‘Dance Apprentice Network Across Europe’, biorąc udział w pracy z takimi podmiotami jak ‘The Forsythe Company’, ‘Random Dance - Wayne Mc'Gregor’, ‘Ballet Preljocal’ i ‘Ballet National de Marseille’. Jego edukacja oparta była w tym okresie na tańcu klasycznym, a także różnych współczesnych technikach tańca min: improwizacyjnej Forsythe Technique, Flor technique, Contact Dance, Voice and Sounds, Contemporary Partnering.
Po ukończeniu ‘D.A.N.C.E. Program’ zostaje tancerzem Ballet National de Marseille, pod kierownictwem Fréderich Flamad. W okresie sześciu lat pracy współpracuje z takimi wybitnymi choreografami jak: Yasuyuki Endo, Anabelle Lopez Ochoa, Olivier Dubois. Od 2007 roku jego układy choreograficzne można podziwiać na międzynarodowych scenach. W 2011 roku otrzymuje nagrodę w L'Hivernales des Avignon za układ solistyczny ‘That’s how we cry’.
Od 2014 roku jest niezależnym choreografem zakładając w Budapeszcie ‘New Body Composition Co’. W tym okresie współpracuje jednocześnie z Central-Europe Dance Theather oraz Tellabor - Noémi Kulcsár.
W 2015 roku otrzymał stypendium dla choreografów przyznawane przez Fülöp Viktor Fundation.
Jako tancerz współpracował gościnnie z takimi podmiotami jak: Company Pál Frenák, Badora Dance Company, PRevolution Dance Company i Tellabor - Noémi Kulcsár.
W 2018 roku zostaje jednym z uczestników rocznego programu Imre Zoltán na Węgrzech, przeznaczonego dla młodych choreografów.

 

 

Mario Ghezzi - Contact Improvisation

Rozpoczyna naukę tańca współczesnego, improwizacji i Improwizacji Kontaktowej (CI) z A.Certini i C. Zerbey z Company Blu. W ciągu ostatnich 15 lat śledził intensywnie zajęcia wielu nauczycieli, takich jak S.Paxton, L.Nelson, J.Hamilton, K.Simson, E.Karzag, M. Keogh, R.Chung, KJ Holmes, D.Zambrano, J.Curtis, K.Hennesy, S.Smith, B. Vooram, S.Batts, R.Nodine i wielu innych, ale jest głównie pod wpływem nauczania Nity Little, z którą spotyka się regularnie.
W tym okresie praktykuje on wiele metod somatycznych, takich jak BodyMindCentering, Alexander Technique, Feldenkrais, Autentyczny Ruch, Technika Noguchi i zasady sztuki walki poprzez praktykę Tai Ki Kung i Ki-aikido.
W ciągu ostatnich 5 lat jego zainteresowanie improwizacją było również wspierane przez taniec Butoh, który studiuje i wykonuje głównie poprzez nauczanie Atsushi Takenouchi i jego programu treningowego Jinen Butoh.
W ciągu ostatnich 6 lat Mario studiował z Master Ming Wong masaż stóp On Zon Su, zdobywając dyplom po trzyletnim programie jego szkoły, a teraz kontynuuje swoje studia Medycyny Chińskiej we Florencji, w Szkole Akupunktury we Florencji.
Od 1998 roku studiuje i ćwiczy jogę oraz medytację, studiował we Włoszech, Hiszpanii, Indiach i na Sri Lance. Przez ostatnie 15 lat ćwiczył i studiował z Carlosem Fielem oraz metody szkoły Sadhana, które łączą tradycje jogi Tantry z zachodnimi badaniami nad ciałem i umysłem.
Zaczyna uczyć Improwizacji Kontaktowej (CI) w 2008 roku, a w ostatnich latach prowadził zajęcia z Improwizacji Kontaktowej (CI) i intensywności we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i na Węgrzech.
Brał udział jako performer w przedstawieniach teatralnych i offowych oraz współpracował z takimi firmami jak Company Blu, Aldes, SpazioK, RanNetwork, CanitereIkrea.
Stworzył dwie sztuki z podstawami Improwizacji Kontaktowej (CI), "Bianco" z C.Catarzi i "Paradise Box" z S.Nesti.
Mario jest współorganizatorem włoskiego festiwalu CI ItalyContactFest, a szósta edycja odbędzie się w czerwcu 2016 r.
Mario jako nauczyciel jogi certyfikowany przez Unię Europejską Jogi jest mentorem 4-letniego programu szkoleniowego szkoły Sadhana we Włoszech i prowadzi regularne zajęcia.
Jako propagator On Zon Su i ontologiczny coach certyfikowany przez International Coach Federation, Mario leczy, spotyka i słucha ludzi, którzy są zainteresowani swoim osobistym rozwojem.

 
 

 

Kinga Szablowska - Modern Dance

 

W roku 1997 uzyskała Dyplom Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. W latach 1997 - 2002 tancerka w Operze Krakowskiej i zespole Oranim Dance Group. W 2001 r. została laureatką dwóch konkursów: Le Printemps de la Danse w Bordeaux oraz Music World Festival w Fivizzano. W latach 2002 -2007 tancerka szczecińskiej Opery na Zamku. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002 r. ukończyła Pedagogikę Baletu na wydziale Edukacji Muzycznej. Pracę pedagogiczną rozpoczęła jeszcze jako studentka w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej, a później kontynuowała w Studio Baletowym Opery na Zamku w Szczecinie. Obecnie pracuje jako pedagog w Studio Baletowym Opery Krakowskiej, prowadzi warsztaty, bierze udział w projektach tanecznych oraz realizuje własne. Jej choreografie były wielokrotnie nagradzane  w kraju i za granicą ( pierwsze miejsce Dance World Cup Portugalia 2014, drugie miejsca DWC Sardynia 2010 i Paryż 2011, Grand Prix Dance Revolution Wilno 2015, Grand Prix krajowych eliminacji do konkursu DWC w Krakowie w roku 2011 i 2014) . W roku 2013 otrzymała odznakę honorową „ Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

   

 

Katarzyna Grysko - Modern Dance

 

Urodzona 25 listopada 1982 roku w Bytomiu. Absolwentka bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Od 2001 roku – tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, od 2010 – solistka tegoż Zespołu.
Równolegle z pracą w Śląsku rozpoczęła pracę jako instruktor tańca szkoląc kolejno zespoły młodzieżowe w Lublińcu (Disco Dance), Wojsce (Gwar) i Pawonkowie (Talent i Talencik). Od roku 2008 pracuje jako instruktor baletu dla dzieci w Tarnogórskim Centrum Kultury. Nawiązała współpracę z zespołem Justyny Michalskiej TESS czego efektem było przygotowanie choreografii w technice tańca współczesnego prezentowanego podczas Festiwalu w Japonii.
Ma w swoim dorobku przygotowanie choreografii i reżyserię spektakli „Śpiewa cała ziemia” i „Nie wiem, lecz wierzę”, w których udział wzięli chórzyści „Kolejarza” i młodzież z zespołów „Tarnogórzanie” i TESS. W roku 2012 wyreżyserowała spektakl „Klucz do wrót czasu” na otwarcie Gwarków. Odznaczona odznaką honorową "Zasłużona dla kulturu polskiej" Związku Artystów Scen Polskich.
Jako tancerka wzięła udział w wielu warsztatach w kraju i za granicą (Bytom, Poznań, Heidelberg, Pontedera, Koszęcin). Z tymi ostatnimi związana w sposób szczególny, także jako pedagog tańca współczesnego i technik wspomagających.
Tancerka Michaiła Zubkowa. Wzięła udział w Jego licznych realizacjach, ostatni projekt „Soft Power” cieszył się ogromnym powodzeniem podczas festiwalu Unsound w Krakowie i Londynie. Aktualnie wraz z grupą tancerzy
zespołu Śląsk przygotowuje spektakl „Exodus” do muzyki Wojciecha Kilara, w choreografii Michaiła Zubkowa.
Jest założycielką i choreografem Młodzieżowego Teatru Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” działającego w Domu Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. Nawiązała aktywną współpracę ze szkołą tańca Iris z Kijowa, z którą teatr wziął udział w warsztatach w ramach projektu UP DANCE koordynowanego przez absolwentów Anton Bruckner Privatuniversitat. Świętuje jubileusz pięciolecia zespołu. W ramach obchodów przygotowuje spektakl „Historyjki”.
Zakochana w teatrze. Autorka ruchu scenicznego dwóch spektakli muzycznych powstałych we współpracy z aktorami Teatru Polskiego z Bielska Białej oraz Teatru Śląskiego w Katowicach: „Flirt każdego może spotkać” - spektakl muzyczny z piosenkami francuskimi - oraz „Autsajder” (reżyseria Robert Talarczyk) z nowymi aranżacjami piosenek Dżemu. Współautorka scenariusza.
Zakochana w muzyce. Śpiewa, gra na gitarze i trochę na pianinie, pisze teksty i muzykę. Autorka bajki dla dzieci. Przemyśleniami dzieli się na blogu „Stawowa 3”. Podróżuje. Mama i żona.

 

   

 

Łukasz Huzik - Modern Dance

 

Tancerz, pedagog. Urodzony w mieście Łódź, w którym ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella. Po ukończeniu szkoły podjął pracę w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z siedzibą w Koszęcinie.

Po kilku latach pracy w zespole uzyskał miano tancerza – solisty. Z zespołem miał okazję występować na scenach w wielu krajach, m.in. Anglia, Francja, Niemcy, Chiny, Japonia, Stany Zjednoczone i innych. Prócz realizacji w Zespole „Śląsk”, podczas wieloletniej pracy tancerza brał udział w licznych projektach m.in: VI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi (jako tancerz w choreografii Michaiła Zubkova), „Spotkania z muzyką” Filharmonia Narodowa w Warszawie, „Noc teatrów” w Krakowie, liczne występy z zespołem Cracovia Danza, „Festiwal Noworoczny NFM” Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, „Koncerty Noworoczne w Niemczech” Polish Art Philharmonic i innych. Przez 14 lat zawodowej pracy, przykładał wiele uwagi do pracy z Michaiłem Zubkovem. Podczas wieloleniej współpracy, jako tancerz brał udział w wielu jego projektach choreograficznych.

Prócz działalności tanecznej, pracuje jako pedagog tańca. Od 2012 roku jest pedagogiem Letniej Szkoły Artystycznej w Koszęcinie. W 2013 roku rozpoczął współpracę z Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie regularnie prowadzi lekcje z zakresu tańca klasycznego z Zespołem „Tess” prowadzonym przez Justynę Michalską.

W 2011 roku odebrał dyplom Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku – Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalizacja: Choreografia i techniki tańca. W 2015 roku zdobył tytuł magistra z zakresu Pedagogiki Tańca w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

 

 
   

 

Chiara Fulgentini - Taniec Klasyczny

 

Ukończyła Accademia Nazionale di Danza w Rzymie oraz studia w Rotterdamse Dansacademie w Rotterdamie (słynnej uczelni Codarts). Technikę baletu, tańca współczesnego i modern zgłębiała u takich nauczycieli jak: Michele Pogliani, Gabrielle Steiger, Louise Frank, Derrick Brown, Cathy Sharp, Roxanne Huilmand oraz Dominique Duszynski. Jako tancerka pracowała w zespołach na terenie Włoch, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Brała także udział w projektach tanecznych na terenie tych krajów. Jako pedagog uczyła baletu i tańca współczesnego zarówno dzieci, dorosłych jak i tancerzy zawodowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Belgii. Obecnie jest nauczycielem baletu i tańca modern w szkole Spazio Nu w mieście Pontedera, we Włoszech.

 

 
   

 

Sonia Wieczorek  - Pilates

 

Trener  personalny,instruktor fitness.Przygodę ze sportem rozpoczęła juz w 1991 roku w Niemczech.Pracując w klubie fitness w Memmingen,doskonaliła swój warsztat trenerski .W 1997 roku założyła swój Fitness klub Aero-Sun w Tychach.Przez ponad 18 lat działalności klubu,doskonaliła wiedzę z zakresu rekreacji ruchowej ,uczestniczyła w wielu kursach stepu,aerobiku,body art,pilatesu,jogi,body ball,TBC,TRX,treningu funkcjonalnego ,w Polsce i poza krajem.Instruktor z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych z osobami zdrowymi oraz pacjentami po urazach narządu ruchu.Z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć pilates,body art,treningu funkcjonalnego i treningu obwodowego.W ubiegłym roku uczestniczyła w szkleniu z zakresu reha pilates,a także kursu opartego o wymogi pilates method alliance.Obecnie prowadzi zajęcia grupowe pilates i body art,TRX ,oraz  pracuje z klientami indywidualnymi.

 

 
Scroll to Top