Pedagodzy Aktywne

Michaił Zubkov - kierownik artystyczny

Michaił Zubkov po ukończeniu w 1980 roku szkoły baletowej w Permie (Rosja), rozpoczął karierę zawodową w Teatrze Opery i Baletu w Niżnym Nowogrodzie (Rosja). Kontynuował w Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, a od 1992 roku pracował w zespole baletowym Opery Krakowskiej. W ciągu 22 letniej praktyki scenicznej tańczył w spektaklach z repertuaru klasycznego („Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do orzechów”, „Giselle” i in.) Brał udział w różnorodnych międzynarodowych projektach i warsztatach tanecznych.
W okresie wileńskim rozpoczął próby choreograficzne, współpracując z zespołem tańca żydowskiego „Fajerleh”. Korzystając z wiedzy zdobytej w tym zespole stworzył choreografię do musicalu „Skrzypek na dachu" wystawionego w Operze Krakowskiej (1993). W roku 1995 założył zespół baletowy „Oranim Dance Group” gdzie doskonalił swój warsztat jako choreograf w spektaklach takich jak: „Wesele żydowskie”, „Moja Chopiniana”, „Only Jokes”. W roku 2000 „Oranim Dance Group” został laureatem na Festiwalu „Music World” w Fivizzano we Włoszech. Zespół występował na wielu scenach w Polsce i za granicą.
W roku 2001 Michaił Zubkov wraz z Kingą Szablowską zdobył II Nagrodę w konkursie „Le Printemps de la Dance” w Bordeaux. W 2005 roku został finalistą X Międzynarodowego Konkursu Artystów Baletu i Choreografów w Moskwie. W roku 2012 był finalistą VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi.
Jako choreograf współpracował z takimi wybitnymi artystami jak Wojciech Kilar,‎ Goran Bregović, Krzysztof Jasiński, Marek Weiss-Grzesiński. W roku 2009 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek taniec), w 2013 roku na tejże uczelni ukończył studia podyplomowe z Teorii Tańca.
Obecnie jest pedagogiem tańca klasycznego i choreografem w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (od 2002 roku). Od roku 2006 założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.
Michaił Zubkov współpracuje z wieloma zespołami i szkołami artystycznymi w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Francja, Litwa, Grecja, Norwegia). Prowadzi warsztaty tańca klasycznego i współczesnego w całej Europie, realizuje widowiska teatralne, jako choreograf i reżyser.

   

 

Ilona Pułkownik - Taniec Klasyczny

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej w Poznaniu oraz absolwentka wydziału choreografii i pedagogiki baletu Akademii Sztuki Teatralnej w Moskwie. Od 1994 roku tancerka baletu oraz długoletni pedagog baletu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Nauczyciel tańca klasycznego w Społecznej Szkole Baletowej oraz w Społecznym Ognisku Baletowym pod patronatem Towarzystwa "Terpsychora" w Częstochowie. Specjalista w zakresie tańca klasycznego dla tancerzy profesjonalnych oraz dzieci

 

 

 

Aleksandra Żaczkova - flamenco

Solistka baletu ZPiT „Śląsk”. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Studium Folklorystyczne przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wykształcenie pedagogiczne zdobyła w Centrum Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie. Wychowana na Zaolziu, od dziecka miała styczność
z folklorem tego regionu. Karierę taneczną rozpoczęła w zespole „OLZA” pod koniec lat 80. Już jako tancerka Zespołu „Śląsk” założyła zespól „Kłomnickie Płomyczki” w Kłomnicach, którym kierowała artystycznie i choreograficznie przez 16 lat. Jej wizytówką stały się tańce cieszyńskie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w tym zakresie, została zaproszona do stworzenia choreografii regionu cieszyńskiego dla takich zespołów jak: „Jurajskie Igraszki”, „Kortowo”, „Przemyśl”, „Mały Śląsk”. Przez kilka lat była kierownikiem artystycznym swego macierzystego zespołu „Olza”. Od wielu lat stale współpracuje ze Śląskim Centrum Edukacji Regionalnej przy ZPiT „Śląsk” jako pedagog tańców ludowych i narodowych. Na zaproszenie Japońskiego Towarzystwa Miłośników Tańców Polskich wzięła udział w kongresie, podczas którego prezentowała polski folklor oraz prowadziła warsztaty. Nieustannie poszerza swoja wiedzę
i rozwija umiejętności: rozpoczęła studia podyplomowe na kierunku choreoterapia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz rozpoczęła kształcenie w kierunku swojej wielkiej pasji - flamenco. Od dwóch lat uczęszcza na zajęcia do szkoły flamenco w Katowicach, brała udział w warsztatach z pedagogami tańca flamenco np. Florencią O’Rayan, Anielą Mikucką. Zdobywała także wiedzę o flamenco u samego źródła, w szkole Fundacion Cristina Heeren w Sewilli, gdzie przez cały miesiąc poznawała historię i teorię flamenco, compas czyli rytm oraz różne rodzaje tańca flamenco.

 

 

Sonia Wieczorek - Pilates

 

Trener personalny,instruktor fitness.Przygodę ze sportem rozpoczęła juz w 1991 roku w Niemczech.Pracując w klubie fitness w Memmingen,doskonaliła swój warsztat trenerski .W 1997 roku założyła swój Fitness klub Aero-Sun w Tychach.Przez ponad 18 lat działalności klubu,doskonaliła wiedzę z zakresu rekreacji ruchowej ,uczestniczyła w wielu kursach stepu,aerobiku,body art,pilatesu,jogi,body ball,TBC,TRX,treningu funkcjonalnego ,w Polsce i poza krajem.Instruktor z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych z osobami zdrowymi oraz pacjentami po urazach narządu ruchu.Z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć pilates,body art,treningu funkcjonalnego i treningu obwodowego.W ubiegłym roku uczestniczyła w szkleniu z zakresu reha pilates,a także kursu opartego o wymogi pilates method alliance.Obecnie prowadzi zajęcia grupowe pilates i body art,TRX ,oraz pracuje z klientami indywidualnymi.

 

 
Scroll to Top