Pedagodzy Master Class

Michaił Zubkov - kierownik artystyczny

Michaił Zubkov po ukończeniu w 1980 roku szkoły baletowej w Permie (Rosja), rozpoczął karierę zawodową w Teatrze Opery i Baletu w Niżnym Nowogrodzie (Rosja). Kontynuował w Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, a od 1992 roku pracował w zespole baletowym Opery Krakowskiej. W ciągu 22 letniej praktyki scenicznej tańczył w spektaklach z repertuaru klasycznego („Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do orzechów”, „Giselle” i in.) Brał udział w różnorodnych międzynarodowych projektach i warsztatach tanecznych.
W okresie wileńskim rozpoczął próby choreograficzne, współpracując z zespołem tańca żydowskiego „Fajerleh”. Korzystając z wiedzy zdobytej w tym zespole stworzył choreografię do musicalu „Skrzypek na dachu" wystawionego w Operze Krakowskiej (1993). W roku 1995 założył zespół baletowy „Oranim Dance Group” gdzie doskonalił swój warsztat jako choreograf w spektaklach takich jak: „Wesele żydowskie”, „Moja Chopiniana”, „Only Jokes”. W roku 2000 „Oranim Dance Group” został laureatem na Festiwalu „Music World” w Fivizzano we Włoszech. Zespół występował na wielu scenach w Polsce i za granicą.
W roku 2001 Michaił Zubkov wraz z Kingą Szablowską zdobył II Nagrodę w konkursie „Le Printemps de la Dance” w Bordeaux. W 2005 roku został finalistą X Międzynarodowego Konkursu Artystów Baletu i Choreografów w Moskwie. W roku 2012 był finalistą VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi.
Jako choreograf współpracował z takimi wybitnymi artystami jak Wojciech Kilar,‎ Goran Bregović, Krzysztof Jasiński, Marek Weiss-Grzesiński. W roku 2009 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek taniec), w 2013 roku na tejże uczelni ukończył studia podyplomowe z Teorii Tańca.
Obecnie jest pedagogiem tańca klasycznego i choreografem w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (od 2002 roku). Od roku 2006 założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.
Michaił Zubkov współpracuje z wieloma zespołami i szkołami artystycznymi w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Francja, Litwa, Grecja, Norwegia). Prowadzi warsztaty tańca klasycznego i współczesnego w całej Europie, realizuje widowiska teatralne, jako choreograf i reżyser.

 

Chiara Fulgentini - Taniec Klasyczny

 

Ukończyła Accademia Nazionale di Danza w Rzymie oraz studia w Rotterdamse Dansacademie w Rotterdamie (słynnej uczelni Codarts). Technikę baletu, tańca współczesnego i modern zgłębiała u takich nauczycieli jak: Michele Pogliani, Gabrielle Steiger, Louise Frank, Derrick Brown, Cathy Sharp, Roxanne Huilmand oraz Dominique Duszynski. Jako tancerka pracowała w zespołach na terenie Włoch, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Brała także udział w projektach tanecznych na terenie tych krajów. Jako pedagog uczyła baletu i tańca współczesnego zarówno dzieci, dorosłych jak i tancerzy zawodowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Belgii. Obecnie jest nauczycielem baletu i tańca modern w szkole Spazio Nu w mieście Pontedera, we Włoszech.

 

 

Regina Kaupuza - Taniec charakterystyczny

 

Regina Kaupuza była profesjonalną tancerką baletową w Łotewskiej Operze Narodowej w latach 1972-1991. Od zawsze interesowała się pedagogiką tańca. Po ukończeniu tego kierunku w Moskiewskiej Akademii Choreografii w roku 1983 rozpoczęła pracę trenerki w Łotewskiej Operze Narodowej. Później rozpoczęła pracę w szkole Riga Choreography School jako nauczycielka tańca klasycznego oraz jako nauczycielka tańca charakterystycznego. Od 2000 roku Jest również instruktorką metodologii tańca klasycznego w Katedrze Choreografii w Łotewskiej Akademii Muzyki.
Obecnie jest dyrektorką artystyczną w szkole Riga Choreography School.
Jednocześnie jest również choreografką. Jej balet "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków" był również wystawiany w Warszawskiej Szkole Baletowej w 2015 roku. Od roku 2002 –Regina jest dyrektorką artystyczną w łotewskim cechu baletu i tańca. Jest założycielką konkursu baletowego International Baltic Ballet Competition, który jest organizowany od 2013 roku.

 

 

 

Vera Potaszkina - Taniec klasyczny

W roku 1980, po uzyskaniu dyplomu Szkoły Baletowej w Permie, została przyjęta do Permskiego Teatru Opery i Baletu im. Piotra Czajkowskiego. W krótkim czasie po rozpoczęciu kariery tanecznej wystąpiła w pierwszoplanowych rolach w baletach „Spartakus” (Egina), „Siedem Piękności” (Najpiękniejsza), „Sługa dwóch Panów” (Beatrice), jak również wielu solistycznych rolach w innych przedstawieniach. Z zespołem baletowym Permskiego Teatru wyjeżdżała na tourne do krajów Beneluksu, na Węgry, do Polski, Czech, Japonii.
Od roku 1990 kontynuowała karierę taneczną w zespole „Balet Imperatorski” w Moskwie. Pracując z tym zespołem spotkała się na scenie z takimi wybitnymi artystami sztuki baletowej jak: Maja Plisiecka, Patrick Dupond, Vladimir Malakhov, Alexei Ratmanski, Diana Vishneva.
Po ukończeniu w 2009 roku wydziału pedagogicznego Moskiewskiej Akademii Choreograficznej, gdzie studiowała pod kierunkiem rektora akademii Mariny Leonovoj, pracowała na tejże uczelni w charakterze pedagoga tańca klasycznego starszych klas żeńskich. Obecne jest pedagogiem Szkoły Johna Cranko w Stuttgarcie. Prowadzi master class z tańca klasycznego w Włoszech, Japonii, Ameryce.

 

 

 

Sonia Wieczorek - Pilates

 

Trener personalny,instruktor fitness.Przygodę ze sportem rozpoczęła juz w 1991 roku w Niemczech.Pracując w klubie fitness w Memmingen,doskonaliła swój warsztat trenerski .W 1997 roku założyła swój Fitness klub Aero-Sun w Tychach.Przez ponad 18 lat działalności klubu,doskonaliła wiedzę z zakresu rekreacji ruchowej ,uczestniczyła w wielu kursach stepu,aerobiku,body art,pilatesu,jogi,body ball,TBC,TRX,treningu funkcjonalnego ,w Polsce i poza krajem.Instruktor z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych z osobami zdrowymi oraz pacjentami po urazach narządu ruchu.Z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć pilates,body art,treningu funkcjonalnego i treningu obwodowego.W ubiegłym roku uczestniczyła w szkleniu z zakresu reha pilates,a także kursu opartego o wymogi pilates method alliance.Obecnie prowadzi zajęcia grupowe pilates i body art,TRX ,oraz pracuje z klientami indywidualnymi.

 

 
 

 

Urszula Bernat - Jałocha - Modern Dance

 

Urszula Bernat-Jałocha rozpoczęła edukację w zakresie tańca w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu w 2002 roku dołączyła do zespołu Opery na Zamku w Szczecinie, a następnie w latach 2006-2008 była tancerką Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2007 roku ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją pedagoga baletu. W roku 2008/2009 kontynuowała naukę w Scottish School of Contemporary Dance, gdzie uzyskała tytuł Bachelor of Art, a następnie brała udział w programie apprentice dancer w Scottish Dance Theatre. Podczas studiów w Szkocji współpracowała z Janis Claxton, Thomas Small, oraz Victoria Fox. Urszula Bernat-Jałocha prowadziła szereg warsztatów jako nauczyciel barre au sol podczas corocznych spotkań "Lądeckie Lato Baletowe". Była również pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu i Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego w Poznaniu. Przez kilka lat pracowała jako wykładowcą tańca klasycznego
i współczesnego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. W 2009 rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w niemal całym repertuarze zespołu m.in. w choreografiach Ohada Naharina, Jo Strømgrena, Jacka Przybyłowicza i Ewy Wycichowskiej, Iwony Pasińskiej. Wraz z zespołem występowała na międzynarodowych festiwalach w Polsce i zagranicą. W roku 2014 wzięła udział w projekcie choreograficznym „Skutki niezamierzone”, autorstwa Sjoerda Vreugdenhila, przygotowanym na Malta Festival 2015. W tym samym roku uczestniczyła w koprodukcji Polskiego Teatru Tańca z niemieckim kolektywem
Bodytalk, współtworząc spektakl „Jewrope". Jako choreograf debiutowała spektaklem "Nondescript" w 2014 roku, podczas VII Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca. W roku 2015 została laureatką stypendium Młoda Polska, przyznawanego artystom do 35. roku życia, odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie sztuki. W ramach wyróżnienia stworzyła przedstawienie „Percepcja”. Dodatkowo podnosiła swoje kwalifikacje biorąc udział w warsztatach z Peeping Tom (BEL), Las Ballets C de la B (BEL) , Johanes Wieland (GER), Sjoerd Vreugdenhil (NL), Akram Khan (UK), Hofesh Shechter (UK), Emio Greco PC (IT/NL), Noa Paran(ISR), Anna Nowak (PL), Yoshifumi
Inao (JPN), Janis Claxton (UK) W lipcu 2018 roku wzięła udział w miesięcznym kursie DanceAbility Teacher, w ramach stypendium Aktywność Międzynarodowa, gdzie otrzymała certyfikat nauczyciela tej techniki. Od 2018 roku jest freelancerem, w tym samym roku otrzymała stypendium twórcze MKiDN, dzięki któremu stworzyła spektakl „Showreel”. W marcu 2019 roku solo „Likness” , które jest częścią spektaklu „Showreel” został zaprezentowane na IV Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesne w Meksyku (IV Festival Internacional de Danza Contemporánea Unipersonal “Cuerpo al Descubierto” ).

 

 
Scroll to Top