Pedagodzy Master Class

Michaił Zubkov - kierownik artystyczny

Michaił Zubkov po ukończeniu w 1980 roku szkoły baletowej w Permie (Rosja), rozpoczął karierę zawodową w Teatrze Opery i Baletu w Niżnym Nowogrodzie (Rosja). Kontynuował w Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, a od 1992 roku pracował w zespole baletowym Opery Krakowskiej. W ciągu 22 letniej praktyki scenicznej tańczył w spektaklach z repertuaru klasycznego („Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do orzechów”, „Giselle” i in.) Brał udział w różnorodnych międzynarodowych projektach i warsztatach tanecznych.
W okresie wileńskim rozpoczął próby choreograficzne, współpracując z zespołem tańca żydowskiego „Fajerleh”. Korzystając z wiedzy zdobytej w tym zespole stworzył choreografię do musicalu „Skrzypek na dachu" wystawionego w Operze Krakowskiej (1993). W roku 1995 założył zespół baletowy „Oranim Dance Group” gdzie doskonalił swój warsztat jako choreograf w spektaklach takich jak: „Wesele żydowskie”, „Moja Chopiniana”, „Only Jokes”. W roku 2000 „Oranim Dance Group” został laureatem na Festiwalu „Music World” w Fivizzano we Włoszech. Zespół występował na wielu scenach w Polsce i za granicą.
W roku 2001 Michaił Zubkov wraz z Kingą Szablowską zdobył II Nagrodę w konkursie „Le Printemps de la Dance” w Bordeaux. W 2005 roku został finalistą X Międzynarodowego Konkursu Artystów Baletu i Choreografów w Moskwie. W roku 2012 był finalistą VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi.
Jako choreograf współpracował z takimi wybitnymi artystami jak Wojciech Kilar,‎ Goran Bregović, Krzysztof Jasiński, Marek Weiss-Grzesiński. W roku 2009 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek taniec), w 2013 roku na tejże uczelni ukończył studia podyplomowe z Teorii Tańca.
Obecnie jest pedagogiem tańca klasycznego i choreografem w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (od 2002 roku). Od roku 2006 założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.
Michaił Zubkov współpracuje z wieloma zespołami i szkołami artystycznymi w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Francja, Litwa, Grecja, Norwegia). Prowadzi warsztaty tańca klasycznego i współczesnego w całej Europie, realizuje widowiska teatralne, jako choreograf i reżyser.

 

Anna Mikhalina - Taniec charakterystyczny

 

 

 

Vera Potaszkina - Taniec klasyczny

W roku 1980, po uzyskaniu dyplomu Szkoły Baletowej w Permie, została przyjęta do Permskiego Teatru Opery i Baletu im. Piotra Czajkowskiego. W krótkim czasie po rozpoczęciu kariery tanecznej wystąpiła w pierwszoplanowych rolach w baletach „Spartakus” (Egina), „Siedem Piękności” (Najpiękniejsza), „Sługa dwóch Panów” (Beatrice), jak również wielu solistycznych rolach w innych przedstawieniach. Z zespołem baletowym Permskiego Teatru wyjeżdżała na tourne do krajów Beneluksu, na Węgry, do Polski, Czech, Japonii.
Od roku 1990 kontynuowała karierę taneczną w zespole „Balet Imperatorski” w Moskwie. Pracując z tym zespołem spotkała się na scenie z takimi wybitnymi artystami sztuki baletowej jak: Maja Plisiecka, Patrick Dupond, Vladimir Malakhov, Alexei Ratmanski, Diana Vishneva.
Po ukończeniu w 2009 roku wydziału pedagogicznego Moskiewskiej Akademii Choreograficznej, gdzie studiowała pod kierunkiem rektora akademii Mariny Leonovoj, pracowała na tejże uczelni w charakterze pedagoga tańca klasycznego starszych klas żeńskich. Obecne jest pedagogiem Szkoły Johna Cranko w Stuttgarcie. Prowadzi master class z tańca klasycznego w Włoszech, Japonii, Ameryce.

 

 

 

Sonia Wieczorek - Pilates

 

Trener personalny,instruktor fitness.Przygodę ze sportem rozpoczęła juz w 1991 roku w Niemczech.Pracując w klubie fitness w Memmingen,doskonaliła swój warsztat trenerski .W 1997 roku założyła swój Fitness klub Aero-Sun w Tychach.Przez ponad 18 lat działalności klubu,doskonaliła wiedzę z zakresu rekreacji ruchowej ,uczestniczyła w wielu kursach stepu,aerobiku,body art,pilatesu,jogi,body ball,TBC,TRX,treningu funkcjonalnego ,w Polsce i poza krajem.Instruktor z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych z osobami zdrowymi oraz pacjentami po urazach narządu ruchu.Z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć pilates,body art,treningu funkcjonalnego i treningu obwodowego.W ubiegłym roku uczestniczyła w szkleniu z zakresu reha pilates,a także kursu opartego o wymogi pilates method alliance.Obecnie prowadzi zajęcia grupowe pilates i body art,TRX ,oraz pracuje z klientami indywidualnymi.

 

 
 

 

Łukasz Huzik - Taniec Współczesny

Tancerz, pedagog. Urodzony w mieście Łódź, w którym ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella. Po ukończeniu szkoły podjął pracę w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z siedzibą w Koszęcinie. Po kilku latach pracy w zespole uzyskał miano tancerza – solisty. Z zespołem miał okazję występować na scenach w wielu krajach, m.in. Anglia, Francja, Niemcy, Chiny, Japonia, Stany Zjednoczone i innych. Prócz realizacji w Zespole „Śląsk”, podczas wieloletniej pracy tancerza brał udział w licznych projektach m.in: VI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi (jako tancerz w choreografii Michaiła Zubkova), „Spotkania z muzyką” Filharmonia Narodowa w Warszawie, „Noc teatrów” w Krakowie, liczne występy z zespołem Cracovia Danza, „Festiwal Noworoczny NFM” Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, „Koncerty Noworoczne w Niemczech” Polish Art Philharmonic i innych. Przez 14 lat zawodowej pracy, przykładał wiele uwagi do pracy z Michaiłem Zubkovem. Podczas wieloleniej współpracy, jako tancerz brał udział w wielu jego projektach choreograficznych. Prócz działalności tanecznej, pracuje jako pedagog tańca. Od 2012 roku jest pedagogiem Letniej Szkoły Artystycznej w Koszęcinie. W 2013 roku rozpoczął współpracę z Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie regularnie prowadzi lekcje z zakresu tańca klasycznego z Zespołem „Tess” prowadzonym przez Justynę Michalską. W 2011 roku odebrał dyplom Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku – Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalizacja: Choreografia i techniki tańca. W 2015 roku zdobył tytuł magistra z zakresu Pedagogiki Tańca w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.</p> <p style="text-align: justify;">W 2011 roku odebrał dyplom Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku – Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalizacja: Choreografia i techniki tańca. W 2015 roku zdobył tytuł magistra z zakresu Pedagogiki Tańca w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

 
Scroll to Top